wtorek, 21 lipca 2015

Festyn cz. 1

Czas przedszkolny to czas wyzwań zarówno dla maluchów jak i dla rodziców. W tym roku postanowiliśmy zorganizować porządny festyn z okazji Dnia Dziecka. Taki z występami, wieloma atrakcjami i kiermaszem ręcznie robionych rzeczy. A skoro kiermasz to nie mogło zabraknąć mojego wkładu. Nie mam doświadczenia w kiermaszach, więc trochę zajęło mi wymyślenie co też mogłabym zrobić (co nie zajmie wieki :P). Zrobiłam kilka próbek, aż w końcu czas zaczął naglić i trzeba było się brać do prawdziwej roboty. Dziś pokazuję część pierwszą, czyli ślimaki:
Zawieszki są oczywiście zdejmowalne :P
Miałam obawy czy wszystkie moje prace znajdą nowych właścicieli, ale niepotrzebnie. Spokojnie mogłam zrobić kilka sztuk więcej :D

wtorek, 7 lipca 2015

Słodkości

Dziś słodki post, a to za sprawą pewnych urodzin i wygranego candy :)
Tortów nigdy nie piekłam, bo generalnie nie lubię, ale zawiodłam się na wszystkich okolicznych piekarniach, więc nie pozostało mi nic innego :P Środek to biszkopt z bitą śmietaną i mascarpone, frużelina truskawkowa i świeże truskawki. Pozostało jeszcze zadbać o wygląd. Tu przyszła z pomocą masa cukrowa, która jest bardzo wdzięcznym materiałem. Wyczarowaliśmy z mężem taki tort dla naszej córki:


Nie jest idealny, ale spodobał nam się efekt końcowy :)


Udało mi się też wygrać candy u Nami. Miałam już okazję oglądać jej piękne prace na żywo na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych  w Poznaniu. Teraz stałam się posiadaczką takich cudeniek:
W przesyłce były jeszcze krówki, ale wiecie jak to jest z krówkami, znikają szybciej niż można by się tego spodziewać :P Nami jeszcze raz dziękuję za te śliczności :)