poniedziałek, 25 lutego 2013

Na głowie kwietny ma wiaaaaaanek

Jakiś czas temu Mysza poprosiła mnie o zrobienie dwóch komunijnych wianków dla swoich myszątek :) Tak dokładnie, to zamówiła same kwiatki, by móc osobiście całość poskładać według własnych upodobań. Plątałam i plątałam, aż w końcu ostatni słupek został zrobiony. W sumie wyszło 118 kwiatków małych i dużych :D Pozszywane wyglądają tak:
Środkowa ozdoba składa się z pięciu kwiatków i odpowiednio ułożonej "józefinki":
A tu wszystkie wyplecione kwiatuszki:

 Całość została już zapakowana w plastikowe pudełko i wysłana. Mam nadzieję, że PP się postara i kwiatki szybko dotrą do adresatek :)

No tak o najważniejszym zapomniałam. Do pracy wykorzystałam schematy zamieszczone przez Alicję (Za woalką), która na swoim blogu pięknie i przejrzyście wszystko opisuje :D

Wszytkich, którym podobają się wędrówki po blogach zapraszam do Titanii na kolejny Twórczy Weekend :)


wtorek, 12 lutego 2013

Kręć się, kręć....

młyneczku :D Wyplotłam kolejny naszyjnik. Mój Ci on, mój :D Skończyłam go kilka dni temu, ale wracam do domu wieczorami i nie miałam jak zrobić zdjęć. Wzięłam się jednak na sposób i pstryknęłam dziś po kryjomu w pracy :D Tym razem postawiłam na szarości z bielą:


Dodałam też ozdobne końcówki:
Całość spięta prostą szydełkową tasiemką z guziczkiem:


Uwielbiam takie ozdoby i już zastanawiam się nad następnym :D

Zajrzyjcie też do Titanii, to już 72 Twórczy Weekend :)

wtorek, 5 lutego 2013

Zamotałam się...

 i motam dalej :D  Spodobało mi się kręcenie młynkiem. Nie obeszło się bez plątania wełny, ale w ogólnym rozrachunku bardzo przyjemnie się takie naszyjniki robi. Dostałam zamówienie na zamotek z włóczki Diva Batik Design 3239. Piękne kolory, szkoda, że zdjęcia tego nie oddają:


Całość spięta małym szydełkowym paskiem:


Można go zapiąć z tyłu, lub potraktować jako delikatną ozdobę z przodu naszyjnika:


Naszyjnik bardzo przypadł go gustu nowej właścicielce :)  Kolejna włóczka już na młynku, ale o tym już w następnym poście. 

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i pozostawione słowo :)